No First Name Last Name Country Discipline Email
1 Ismail Maskromo Indonesia Genetics and Plant Breeding
2 Mike Foale Australia Agronomy
3 Dogmar Hanold Australia Plant Virology
4 Nguyen Thi Bich Hong Vietnam Agronomy
5 Lalith Perera Sri Lanka Genetics and Plant Breeding
6 K.D.P.P. Gunathilake Sri Lanka Food Technology
7 Novarianto Hengky Indonesia Genetics and Plant Breeding
8 Divina Bawalan Philipines Food Technology
9 Remany Gopalakrishnan India Botany
10 Beaudoin-Olliver Laurence France Entomology
11 Jean Olliver France Agronomy
12 Jean Pierre Labouisse France Genetics and Plant Breeding
13 Arunachalam V India Genetics and Plant Breeding
14 K. V. Kasturi Bai India Plant Physiology
15 Maheswarappa H. P. India Agronomy
16 Thomas Mathew,M. India Agricultural Economics
17 Anita Das Ravindranath India -
18 Samsudeen Kukkamgai India Genetics and Plant Breeding
19 Xavier Bonneau France -
20 GEORGE V THOMAS India Microbiology
21 Niral V India Genetics and Plant Breeding
22 Au Wai Fong Malaysia Agronomy
23 Sáenz Luis Alfonso Carbonell Mexico Biotechnology
24 Ambrosio Raul Ricardo Alfiler Philipines Entomology
25 ERLINDA PAJE-RILLO Philipines Plant Virology
26 H D Dharshani Bandupriya Sri Lanka Biotechnology
27 Sugata Ghose India Plant Pathology
28 Betsy A. N. Pinaria MS Indonesia Entomology
29 Robert W. Tairas MS. Indonesia Entomology
30 Mexy Lengkong Indonesia Entomology
31 Christina Salaki MS Indonesia Entomology
32 Ventje V. Memah MP. Thx Indonesia Entomology
33 K. Muralidharan India Statistics
34 Haris A. Abdul India -
35 Anithakumari P. India Psychology
36 Chandran K. P. India Statistics
37 Chandrika Mohan India Pest Management
38 Elain Apshara, S. India Genetics and Plant Breeding
39 A. Joseph Rajkumar India Pest Management
40 A. C. Mathew India Land Management
41 M. R. Manikantan India Value Addition
42 M. K. Rajesh India Biotechnology
43 Ravi Bhat India Cropping System Management
44 Thamban C. India Participatory Technology Transfer Approaches
45 Murali Gopal India Microbiology
46 Alka Gupta India Microbiology
47 Vinayak Hegde India Integrated Diseases Management
48 K. B. Hebbar India Plant Physiology
49 Neil J. Melencion Philipines Biomass and Biofuels
50 Zuber Bira Tanzania, United Republic of Food Technology
51 Fred Tairo Tanzania, United Republic of Biotechnology
52 Domina Esther M. Nkuba Tanzania, United Republic of Nutrition
53 Deusdedith Mbanzibwa Tanzania, United Republic of Agronomy
54 Julius Mugini Tanzania, United Republic of Plant Pathology
55 Ayoubu Ndee Tanzania, United Republic of Genetics and Plant Breeding
56 Hiza Kwicho Tanzania, United Republic of Genetics and Plant Breeding
57 Alois Kullaya Tanzania, United Republic of Genetics and Plant Breeding
58 Zuberi Seguni Tanzania, United Republic of Entomology
59 Jonas Ambrose Nguru Tanzania, United Republic of Agronomy
60 Salustia Tembo Tanzania, United Republic of Genetics and Plant Breeding
61 Beatrice Mruma Tanzania, United Republic of Entomology
62 Said Hamis Komba Tanzania, United Republic of Socio-Economy
63 Paul Charles Tanzania, United Republic of Socio-Economy
64 Betty Chalamila Tanzania, United Republic of Socio-Economy
65 Christopher Materu Tanzania, United Republic of Entomology
66 Andrew Ngereza Tanzania, United Republic of Agronomy
67 Sabas Moshi Tanzania, United Republic of Agronomy
68 Gideon Nyalusi Tanzania, United Republic of Agronomy
69 Newton Temu Tanzania, United Republic of Post-harvest Technology
70 Anatolia Mpunami Tanzania, United Republic of Plant Pathology
71 Linus Masumbuko Tanzania, United Republic of Genetics and Plant Breeding
72 Shabani Mwinjaka Tanzania, United Republic of Socio-Economy
73 Grace Chipungahelo Tanzania, United Republic of Agronomy
74 Furahini Hizza Tanzania, United Republic of Agricultural Extension
75 Emanuel Simbua Tanzania, United Republic of Socio-Economy
76 Valentina Nyange Tanzania, United Republic of Entomology
77 Mariam Mtunguja Tanzania, United Republic of Post-harvest Technology
78 Violet Kiwia Tanzania, United Republic of Post-harvest Technology
79 Wiliam Mwaiko Tanzania, United Republic of Entomology
80 A. Karthikeyan India Plant Pathology
81 Bancal Victoria Ivory Coast Post-harvest Technology
82 Garavito-Guyot Andrea France Genomics
83 Hamelin Chantal France Databases
84 Fabian Pillet France Phytopatholy
85 Alexia Prades France Post-harvest Technology
86 Erlene C. Manohar Philipines Plant Pathology
87 Jelfina C. Alouw Indonesia Entomology
88 Dr. Remany Gopalakrishnan India Botany ,remanyg@mail.com, remanygk@gmail.com
89 Remany Gopalakrishnan India Botany remanygk@gmail.com
90 Murali Gopal India Microbiology murali.gopal@icar.gov.in
91 Julius Maot Papua New Guinea Genetics and Plant Breeding juliusmaot18@gmail.com
92 Aruna Sri Wanasinghe Sri Lanka Processing Technology ceo@foodtechlk.com
93 Augustine Jerard Bosco India Genetics and Plant Breeding jerardba@gmail.com
94 Imam Azmi Indonesia Socio-Economy imam.azmi.598@gmail.com
95 Djéya Muriel Joelle OKOMA Ivory Coast Food Technology muriel.okoma@gmail.com